Konferencja Pszczelarzy w TymbarkuW niedzielę 23 marca w budynku Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyło się spotkanie pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobrej i Tymbarku. Hodowcy i pasjonaci bartnictwa wysłuchali kilku referatów związanych z Programem ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy kraińskiej linii Dobra.

Czytaj więcej...

Nie daj się pochłonąć28 stycznia 2014 roku w Tymbarku zostanie przeprowadzona kampania „Nie daj się pochłonąć” – kampania profilaktyki nowotworów układu chłonnego. Będzie to również dzień dawcy szpiku kostnego.

W programie przewidziano m.in. marsz ulicami Tymbarku oraz prelekcję specjalisty. Wszystkie wydarzenia tego dnia rozpoczną się o godzinie 9:00 w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku i potrwają do 13:00.

Przemoc w rodzinie TymbarkOd miesiąca lutego 2013r zostały uruchomione bezpłatne porady prawne i pomoc psychologiczna  dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Taką informację przekazał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku.


W każdą pierwszą środę miesiąca radca prawny będzie przyjmował strony w Bibliotece Publicznej w Tymbarku w godz. od 14:00 do 16:00.