Komenda Powiatowa Policji LimanowaW dniu 12.06.2013r. około godziny 16:00 do dyż. KPP Limanowa zadzwonił kierowca, jadący od Limanowej ul. Tarnowską.  Dzwoniący, poruszał się za samochodem Audi A4, które jechało "całą szerokością jezdni". Jak wiadomo w tym czasie ruch pojazdów jest duży i istniało realne zagrożenie, że może dojść do wypadku. Nie było pewności czy kierowca Audi zasłabł czy jest nietrzeźwy, w związku z tym proszono o interwencję.

Czytaj więcej...

Nieuczciwy listonosz, policja, policja limanowaKrakowscy policjanci zatrzymali nieuczciwego listonosza, który jest podejrzewany o kradzież karty płatniczej wysłanej przez bank za pośrednictwem poczty do klienta i wypłacenie pieniędzy. Policjanci obecnie ustalają ile takich przypadków mogło mieć miejsce. Nieuczciwy listonosz odpowie za nielegalne pozyskiwanie danych oraz kradzież pieniędzy. Grozi mu kara łączna do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieistniejące pensjonaty w Zakopanem32-letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany przez Małopolskich policjantów. Mężczyzna był poszukiwany nakazem zatrzymania przez Prokuraturę Rejonową w Zakopanem. Podejrzany jest on o oszustwa na tzw. wirtualne pensjonaty. Obecnie udowodniono mu oszukanie łącznie 50 osób z całej Polski.

Policja Powiat LimanowaskiW dniu 5 czerwca 2013r. weszła w życie ustawa wprowadzająca nowe środki przymusu bezpośredniego, w tym między innymi: petardy, materiały wybuchowe, granaty hukowo-błyskowe. Obecnie zamiast prowadnic stosowane będą kajdanki. Nie będą używane blokady stawu kolanowego czy zasłony na twarz oraz broń gazowa.

Szybsze i surowsze karanie sprawców drobnych przestępstwPolicja planuje wprowadzić zmiany, które umożliwią policjantom szybsze i surowsze karanie sprawców. Zwiększone zostaną również limity mandatów z 250 do nawet 5000 zł za wykroczenia związane z oszustwem czy kradzieżą. Za drobne wykroczenia KGP proponuje nakładać mandaty karne, a w przypadku gdy mandat nie zostanie przyjęty sprawa zostanie przekazana do sądu.