Nieistniejące pensjonaty w Zakopanem32-letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany przez Małopolskich policjantów. Mężczyzna był poszukiwany nakazem zatrzymania przez Prokuraturę Rejonową w Zakopanem. Podejrzany jest on o oszustwa na tzw. wirtualne pensjonaty. Obecnie udowodniono mu oszukanie łącznie 50 osób z całej Polski.

 

Na portalach turystycznych umieszczane były fikcyjne oferty wynajmu pokoi oraz domków w Zakopanem. W celu zarezerwowania miejsc, oszukane osoby wpłacały zaliczki na konto wskazane przez oszusta. Osoby te nie zdawały sobie sprawy, że pensjonaty w których wynajmowali pokoje tak na prawdę nie istnieją. Policjanci ustalili, że oszust mógł w ten sposób wyłudzić kwotę ponad 20 tys. zł. Zaliczki były wpłacane w kwotach od 100 do 1100 zł.

Dodatkowo mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch włamań do miejsc, którymi nie miał prawa dysponować. Udowodniono kradzież przedmiotów o których łączna wartość przekracza 13 tys. zł. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Sąd został wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Pamiętajmy: Przed wpłatom zaliczki upewnij się w wydziale turystyki Urzędu Miasta, czy oferowana kwatera naprawdę istnieje. Fikcyjne oferty nie posiadają zazwyczaj stacjonarnych numerów telefonów, podane są jedynie telefony komórkowe.