Sprawdź, gdzie pracować! W Małopolsce ruszył nowy serwis o rynku pracyW powiecie limanowskim z łatwością pracę powinni znaleźć operatorzy koparek, pielęgniarki, szefowie kuchni oraz kierowcy samochodów dostawczych i ciężarowych. Problemy natomiast mogą mieć cukiernicy, nauczyciele oraz kierowcy samochodów osobowych. Tak wynika z „Barometru zawodów – Małopolska”

Takie informacje możemy teraz uzyskać, dzięki uruchomionemu serwisowi internetowemu „Barometr zawodów – Małopolska”. Dzięki tej stronie można się dowiedzieć kogo szukają pracodawcy w Małopolsce oraz w jakich powiatach warto szukać zatrudnienia. Serwis prezentuje wyniki badań „Barometr zawodów”, czyli zapotrzebowania na kolejny rok. Każda z profesji jest podzielona na trzy grupy zawodów: deficytowe – nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy w najbliższym czasie, zrównoważone – liczba ofert pracy będzie się utrzymywała się na poziomie podobnym jak w roku ubiegłym oraz nadwyżkowe – w tych zawodach może być o prace trudniej, ze względu na nadmiar osób w tym zawodzie.

Prognozy uwzględniają wymagane kwalifikacje na danym stanowisku oraz rzeczywiste przygotowanie pracowników do wykonywania zawodu. Dzięki portalowi możemy sprawdzić, jacy pracownicy są poszukiwani w danym roku w powiecie.

Małopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji, które uruchomiło serwis „Barometr zawodów – Małopolska”, to projekt badawczy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Realizowany jest od 2006 r. Obserwatorium zajmuje się prowadzeniem badań cyklicznych, jednorazowych oraz analiz małopolskiego rynku pracy. Opracowuje również nowe rozwiązania w zakresie udostępniania i rozpowszechniania informacji o rynku pracy.