Minister zachęca – sprawdź szkołęJuż we wrześniu do pierwszej klasy pójdą siedmiolatki oraz sześciolatki urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Mimo, że wśród rodziców ta kwestia nadal budzi wiele kontrowersji, wydaje się być przesądzona. Aby nieco uspokoić rodziców przyszłych pierwszaków Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska zaprasza do sprawdzenia przyszłej szkoły dziecka pod kątem jej przygotowania do przyjęcia najmłodszych.

Interaktywna mapa Polski pozwala na odnalezienie właściwej szkoły podstawowej. Na stronie znajdziemy podstawowe informacje teleadresowe oraz ankiety przygotowane przez MEN i wypełniane przez: Dyrektorów szkół, Radę Rodziców oraz wizytatorów. Warto się z nimi zapoznać, aby zweryfikować w jaki sposób szkoła ocenia swoje przygotowanie, ale trzeba pamiętać, aby te informacje zweryfikować w rzeczywistości.

Poniżej przedstawiamy list Minister Edukacji Narodowej wystosowany do rodziców.

Drodzy Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów,

już za siedem miesięcy po raz pierwszy do szkół pójdą Wasze dzieci. To będzie wyjątkowy rok, bo naukę rozpoczną siedmiolatki i sześciolatki urodzone w pierwszym półroczu 2008 roku. Wspólnie z Wami, dyrektorami szkół i samorządami, chcemy mieć pewność, że zrobiono wszystko, by jak najlepiej przygotować podstawówki na przyjęcie pierwszoklasistów, w tym sześciolatków. Wierzymy, że tak już jest w przypadku placówki, którą Państwo wybraliście dla swojego dziecka.

Możecie ocenić to sami, odnajdując wybraną szkołę na zamieszczonej mapie Polski. Znajdziecie tu podstawowe informacje o placówce oraz link prowadzący do jej strony internetowej. W tym samym miejscu sukcesywnie będą zamieszczane ankiety, w których dyrektorzy, rady rodziców i wizytatorzy, ocenią stan przygotowania podstawówek na przyjęcie Waszych dzieci, w tym na przyjęcie sześciolatków. Ankiety pomogą sprawdzić, czy szkoły są już gotowe, czy też są zadania, które dyrektorzy, nauczyciele i samorządy muszą dopracować, jak najlepiej wykorzystując czas do 1 września.


Joanna Kluzik-Rostkowska

Minister Edukacji Narodowej

Znajdź szkołę dla Twojego dziecka

SC / Źródło: www.men.gov.pl