Sylwia Zelek w finale Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Częstochowie!XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Majowa Nutka – Częstochowa 2014 odbył się 16 marca. Brała w nim udział Sylwia Zelek z powiatu limanowskiego, która otrzymała nominację do finału.

Odniesienie sukcesu w tym festiwalu jest również otwarcie furtki do dalszych sukcesów i zdobywania ciekawych doświadczeń muzycznych na scenach w całej Europie.

Gratulujemy laureatce.

Źródło: powiat.limanowa.pl

Wystawa Członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk PięknychW Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej, gdzie mieści się mini galeria w styczniu można podziwiać prace członków zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych – Oddział Limanowa.

Podczas wystawy prezentowane są zarówno rzeźby, jak i obrazy. Wśród wystawionych prac można znaleźć prace olejne i akrylowe, a także akwarele oraz rysunki wykonane ołówkiem.

XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i PastorałekRekordowa liczba 295. uczestników wypełniła śpiewem bożonarodzeniowych pieśni Limanowski Dom Kultury. Tradycyjnie o tej porze I LO w Limanowej zorganizowało XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku, ze względu na olbrzymie zainteresowanie imprezą, występy podzielono na dwie części: w pierwszej zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych, w drugiej młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich.