Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK”W niedzielny wieczór 16 marca br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet, który był obchodzony w minionym tygodniu, wystąpił kabaret RAK. Organizatorem występu był Urząd Miasta Limanowa.

Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK”Wszystkie Panie przybywające do Limanowskiego Domu Kultury serdecznie witał Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda składając gorące życzenia oraz wręczając wszystkim Paniom, tym starszym i tym nieco młodszym kwiat róży.

Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK”Sala widowiskowa LDK została wypełniona publicznością po brzegi. Sądząc po reakcjach widowni, oklaskach oraz zaangażowaniu w śpiew wraz z artystami należy podkreślić, iż publiczność bawiła się doskonale, co i raz nagradzając żarty salwami śmiechu. Kabaret zaprezentował się w naprawdę dobrej formie przez cały czas utrzymując doskonały kontakt z publicznością reprezentując doskonały poziom humoru i potrafiąc rozbawić nawet najbardziej poważnego widza. Rodzaj występu doskonale trafił w gusta limanowskiej publiczności.

Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK”Kabaret „RAK" został założony na przełomie roku 1981 i 1982, a więc lat, które w naszej historii nie zapisały sie najlepiej. Początkowo miał to być sposób na rozwianie wszechobecnego przygnębienia wypływającego ze stanu wojennego, potem zaś, po wstępnym zaakceptowaniu przez publiczność stał się wręcz sposobem na życie. Kabaret ,,RAK” to obecnie najpopularniejszy śląski kabaret, tworzony przez słynne trojaczki tj. Krzysztofa Hanke (Bercika w serialu „Święta wojna”), Grzegorza Polaczka oraz Krzysztofa Respondka (aktora w serialu ,,Barwy Szczęścia”; zdobywcę „Perłowego Mikrofonu", będącego najwyższym trofeum w Pojedynku Mistrzów programu „Jak oni śpiewają" w Polsacie). Artyści znani są z telewizyjnych kabaretonów i cieszą się ogromną sympatią oraz popularnością wśród publiczności.

Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK”Jak mówią Panowie z kabaretu „RAK” czas biegnie nieubłaganie, a nowe pokolenie kabareciarzy naciera. Pojawiają się nowe trendy i nowy sposób prezentacji scenicznych. Oni zostają „przy swoim”. Dla tej grupy Fanów zawsze coś ciekawego zaprezentują, bo atmosfera na występach kabaretu „RAK” jest tak samo gorąca, jak przed laty. Jak twierdzą może zmieniło się troszeczkę ich podejście do nowości, a może po prostu zdają sobie sprawę z nieubłaganego upływu czasu.

 

 

Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK” Dzień Kobiet z Kabaretem ,,RAK”

Iwona Kuzak