Dzień Św. Patryka w Zespole Szkół w Męcinie Dzień św. Patryka to najweselsze i jedno z najchętniej obchodzonych świąt na całym świecie. Tego dnia symbolem dobrej zabawy staje się zielona koniczyna, a przy barach słychać irlandzkie toasty wznoszone w gronie przyjaciół. 17 marca jest dniem śmierci św. Patryka, stąd też tego dnia co roku wspomina się jego życie. Z tej okazji ludzie noszą ubrania w kolorze zielonym oraz organizują defilady.

 

Dzień Św. Patryka w Zespole Szkół w MęcinieZieleń jest kolorem nawiązującym do trawiastej flory Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczyna, którą w Dniu Świętego Patryka w Irlandii można zobaczyć dosłownie wszędzie. Tradycyjnie – w Irlandii, gdzie jest to święto zarówno narodowe, jak i religijne, jednak za sprawą kulturowej globalizacji, od pewnego czasu jest obchodzone również poza Irlandią, w tym w Polsce, a także w naszym powiecie.

Już po raz kolejny w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie świętowano Dzień Świętego Patryka. Obowiązywał kolor zielony, w czasie przerw rozbrzmiewała irlandzka muzyka, a korytarze ozdobione były symbolem Irlandii – zielonymi koniczynami. Uczniowie przygotowali audycję do szkolnego radiowęzła i sklepik pełen zielonych smakołyków. Odbył się także konkurs na najlepszy plakat promujący święto św. Patryka. Wszyscy bawili się doskonale. Działania przygotowano w ramach innowacji pedagogicznej „English Club – język angielski kluczem do poznania świata”.

Iwona Kuzak